Yaz Dekoru

Yaz sezonu, havuz veya en yakın sahille birlikte havadar, renkli ve eğlenceli günleri getirir akla. Siz de evinize neden bu heyecanı ve konforu getirmeyesiniz? Hem de bütçe dostu ipuçlarıyla…

 

 

1. Açık Hava Getirin

“Yaz bu yüzden zevkli.” diyor Kara Butterfield. Yazın bir odanın dekorasyonunu tamamalamak için o odaya, canlı bir çiçek gerekir. Bu çiçeği tüm güzelliğiyle birlikte gösterebilmek için de dekoratif bir saksı alın. Eğer eviniz bahçeliyse yapacağını çiçeklerle evinizle bahçe arasında güzel bir geçiş sağlayabilirsiniz.

 

2. Bacaları Temizleyin

Soğuk aylarda şömineyle ısınanlardansanız, sıcak mevsimler için de iyi bir dekoratif bölüm olabilir. Öncelik şömineyi temizlemek. Daha sonra uzun bir vazo ve parlak orkidelerle ferahlatabilirsiniz.

 

3. Küçük Düşünün

Koyu renkli aksesuarlarınızı açık renklileriyle değiştirin. Mevsim değişikliklerini mobilyalarınızla da hissettirin. Mesela salona açık renkte, rengarenk yastıklar koyun. Sade, keten, pamuk gibi nefes alan kumaşları tercih edin.

 

 

4. Kendiniz Yapın

Herhangi bir kumaş dükkanını ya da antika dükkanını ziyaret edin. Gözünüze çarpan birkaç kumaş seçin. Antikacıdan bu kumaşa uygun bir çerçeve seçin. Ve bunu en hoşunuza giden yerin duvarına asın.

 

 

5. Oturma Alanınıza Yenilikler Ekleyin

Bazı sandalyelerin ya da koltukların yerine tahta bir bank koyabilirsiniz. Dilerseniz eski bir demir bank da koyabilirsiniz. Alternatif olarak renkli birkaç küçük yastıkla banka biraz konfor katabilirisiniz. Hatta banklar için yapılmış minderleri de kullanabilrisiniz. Bu minderlerin fermuarlı ve yıkanabilir olanlarından almaya dikkat edin.

 

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.